Csak akkor tudunk kapcsolatba lépni benső énünkkel, ha környezetünkben erős a csí, azaz nem gátolja semmi az életerő áramlását. Természetesen mindez visszafelé is hat: ha el tudunk mélyülni önmagunkban, elérünk egy olyan harmonikus állapotot, amellyel pozitív energiát bocsátunk a környezetünkbe. A feng shui abban segít, hogy több energia legyen körülöttünk, illetve abból többet tudjunk magunkhoz venni, mint korábban.
* Mindenekelőtt végezzünk alapos tértisztítást, az előző számunkban leírtak szerint!
* Ha tiszta, ártalmaktól mentes életteret alakítottunk ki magunk körül, igyekezzünk azt spirituálisan is tisztán tartani. Csak rajtunk múlik, hogy hazaviszünk-e sérelmeket, konfliktusokat, panaszokat, vagy a negatív érzelmeket letesszük a küszöbön, és lehetőség szerint csak örömteli gondolatokkal foglalkozunk odabent.
* Takarítsunk és szellőztessünk minél gyakrabban, hogy a pangó energiákat mihamarabb kívül tudhassuk a lakáson.
* Amennyire csak lehet, ragaszkodjunk a világossághoz: nappal ne húzzuk be a függönyöket, spalettákat, hogy a nap fénye is hozzájárulhasson feltöltődésünkhöz.
* Létrehozhatunk otthonunkban egy úgynevezett feng shui oltárt. Ehhez elegendő összegyűjtenünk néhány olyan apró holmit, ami örömöt, egyensúlyt, békét vált ki belőlünk, akár mert már birtokoljuk, akár még csak vágyunk rá. Így egy családi fotót, pár kedves emléktárgyat, szerencsekövet, talizmánokat, amuletteket.
* A helyiségek sarkaiban tegyünk ki kis tálkákba sót, hogy az magába szívhassa a negatív energiákat. Rendszeresen cseréljük a tálak tartalmát.
* Minden belégzéssel energiát veszünk fel környezetünktől, és minden kilégzéssel energiát adunk vissza neki. Menjünk ki a természetbe, egy olyan helyre, ami pozitív gondolatokkal tölt fel bennünket. Koncentráljunk a belégzésre, és meditáljunk, ameddig időnk engedi. Hazatérve üljünk le, és most a kilégzésre összpontosítva töltsük fel energiánkkal a szobát. Fontos, hogy egyenes derékkal helyezkedjünk el, mert így a testünkben akadálytalanabbul áramlik az energia.
* Segíthetjük az elmélyülést, illetve az életerő szétterjedését, ha néha hangot adó eszközöket alkalmazunk, hiszen a hanghullámok rezgése mozgásba hozza a levegőt, és vele együtt a csít. A felfüggesztett harangok és szélcsengők a maguk módján teszik a dolgukat, de mi is kelthetünk hangokat, pl. tibeti hangtálak segítségével. Megmosolyogtató, de eredményes módszer az is, ha tapsolással serkentjük az életerő áramlását, vagy tereljük ki a sarkokból a pangó, megrekedt energiát.
* Elgondolkodtak már azon, hogy a muzsika nem csupán fülünkön keresztül ér el bennünket? Számunkra kellemes zene hallatán mindannyian élettelibbek leszünk. A hangrezgések mozgásba hoznak minket, de ugyanígy energetizálják a teret is.
* Nézzünk körbe a lakásban, és a kacatok lomtalanításán túl keressük meg a számunkra bántó, akadályozó, megbetegítő holmikat. Lehet ez akár egy értékes műtárgy is, de ha rápillantva negatív, szorongató érzések árasztanak el bennünket, nem tudunk majd a közelségében feltöltődni. Ne uralkodjon felettünk a divat, ne vegyük körbe magunkat szép, ám jelentéktelen holmikkal, de ugyanígy avittas jellegük miatt se mondjunk le olyan bútorokról vagy kiegészítőkről, amelyek elengedhetetlenek jó közérzetünkhöz.
A megfelelő spirituális tér megteremtése nem pénzkérdés. Nem kell nagy beruházások árán fenekestől felforgatunk otthonunkat. A feng shui segíthet, de ne vegye át az uralmat. Nem kell vakon követnünk a javaslatait, hiszen minden olyan változtatás, amellyel nem értünk egyet, (csak remények keltette kényszerből erőltetjük otthonunkra) feszültséget kelt bennünk. Akkor pedig hiábavaló az egész.