Chat
Online
Chat now
0 látogató
 
 

Napi bölcsesség

 
A világi méltóság aranyfüst és játékpénz, de az emberi méltóság valóság színarany. Miért játszol hamis pénzért, amikor Isten megtömte zsebed színarannyal?
Máray Sándor
Napi bölcsesség megosztása

Ezoterikus hírek

 

Kedvelt fórumok

 
Szerelmi mágia
12 hozzászólás
Szerelmi kötés
27 hozzászólás
Kinél jósoltassak?
58 hozzászólás

Új tagok

 

Kedvelt cikkek

 

Beszéd téma

 
Mágikus gömb
37 hozzászólás
 
A szerelem karmája
17 hozzászólás
 
Tarot kártya játék
14 hozzászólás
 
 
Szerelem első látásra
10 hozzászólás
 
Milyen a bioritmusod?
9 hozzászólás
 
A varázsgömb válaszol
9 hozzászólás
 

Flowers hozzászólt a(z) A hatodik érzék című cikkhez. február 20.
 
 

Ezoterikus cikkek

 
Jóslás 2012. szeptember 12. 2 hozzászólás
 

A kínai asztrológia több ezer éves, ősi tudománya, amely szoros kapcsolatban áll mind a kínai filozófiával, mind a jin és jang elméletét magában foglaló taoista vallással, több ponton lényeges különbségeket mutat a horoszkóp-készítés nyugati formáival szemben.

Az első és legszembetűnőbb eltérés talán az, hogy a kínai horoszkóp 12 csillagjegye más képviselőket, azaz állatokat személyesít meg, valamint hogy e jegyek nem havonta, hanem évente váltják egymást. A kínai horoszkópjegyek mindössze annyiban hasonlítanak a nyugatiakra, hogy elsősorban az adott időszakban született emberek alapvető tulajdonságait határozzák meg.

A 12 kínai horoszkópjegy a következő: Sárkány, Kígyó, Ló, Birka, Majom, Kakas, Kutya, Disznó, Patkány, Ökör, Tigris, Nyúl.


Mindegyik jegyhez kapcsolnak továbbá egy alapelemet az öt kínai alapelem (Fa, Tűz, Föld, Fém, Víz) közül, valamint egy égtájat és egy színt is.

A legtöbb különbség oka a nyugati és a kínai hagyomány között elsősorban abban keresendő, hogy a kínai csillagjóslás holdévek alapján számol, a kínai holdkalendárium több ezer éves hagyományaira támaszkodva. Eszerint egy teljes ciklus 60 évet ölel fel, amin belül az öt alapelemmel kombinálva több, egyszerű „alciklus” válik el. Ezek az időszakok 12 évig tartanak, és minden évhez egy-egy kínai csillagjegy tartozik.

A legenda szerint a 12 jegy onnan származik, hogy Buddha egyszer magához rendelte a Földön élő állatokat, közülük azonban csak tizenkettő jött el a találkozóra. A mese szerint elsőnek a patkány érkezett, az évek pedig tőle számítva, az állatok érkezési sorrendjében kapták Buddhától a nevüket.

 

 
Címkék:
vissza
Admin
 
 
 
Most itt vannak
 
Eddig 2 hozzászólás érkezett. Szólj hozzá Te is!
 
töltés...
Hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be az oldalon!
 

Vivien

szept. 13., 11:36
Köszi Hajni az érdekes kiegészítést! Én mindent elolvasok :)
 
 
 
 
noavatar

Hajni

szept. 12., 07:34
Sziasztok! Ha lehet, akkor pontosítanám a cikket. Én keleti asztrológiával foglalkozom évek óta. A birka helyett kecske a megfelelő zodiákus. A kínai horoszkóp nem csak a személyes tulajdonságokat elemzi, hanem a jövőben várható eseményeket is előre megmutatja. Itt is változnak havonta a jegyek, mint a nyugati asztrológiában. Minden évhez, de hónaphoz és naphoz, sőt órához is tartozik egy jegy. Pl.: február a tigris hónapja, március a nyúlé. A legenda szerint a bivaly érkezett elsőnek Buddha elé, de a patkány megkapaszkodott a farkában, megharapta azt, így a bivaly megfordult és a patkány került elsőnek Buddha elé. Ez nagyon aranyos legenda. További kellemes napot, jó munkát kívánok!

Hajni

 
 
 
Hozzászólások betöltése...
 

Horoszkóp

 
 

Ezoterikus videók

 

Tanácsadóink, jósaink

 
Hívja Magyarország legjobb tanácsadóit és jósait, akiket csak neked válogattunk össze. Szerelem, pénz, család, betegségek? Kérdezze bátran tanácsadóinkat!

Szavazás

 

Utolsó hozzászólások

 

Ajánló

 

Az ezotéria képekben

 
 
kép 184
 
3090
 
 
 
Világok harca
 
2318
 
 
kép 118
 
3240
 
 
 
kép 79
 
2897
 

EZOMánia Hírlevél

 
Iratkozz fel ezoterikus hírlevelünkre!
Hírlevelünkkel értesülhet az ezotéria világának legfontosabb híreiről.

EZOMánia a facebookon

 

Az ezotéria hírei